Program klubu

100% TECH HOUSE

Pátek 22.9.2017

tech house

DJs
Chris Sadler
Jet Fever
Ian Kita

Na 67. pokračování akce 100% Tech House jsem pro Vás pozval špičku mezy českými DJs. Chris Sadler je původem z Nottinghamu. Poprvé se setkal s taneční hudbou při pravidelných návštěvách klubu Cream a Atomic Jamu ve Velké Británii a zanedlouho si přinesl pár levných gramofonu a mixážní pult a pokud zrovna nebyl v klubu, piloval v ložnici svůj DJing.
Poprvé veřejně vystoupil v Liverpoolském baru Baa v roce 1992 a během svých studií na univerzitě si na své konto připsal příležitostné účinkování na parties, v barech a klubech ve Wolverhamptonu a v Liverpoolu. V té době začal provozovat malé, ale populární páteční party Recycle v průmyslovém prostoru nad Wolverhamptonskou hospodou.

V roce 1996, když ukončil studia na univerzitě s vyznamenáním v oboru biomedicíny, se Chris odstěhoval do Prahy, aby poznal místní životní styl a získal zkušenosti s DJingem. Během prvních několika měsíců v Praze chodil od klubu ke klubu a nabízel své demo nahrávky, což melo za výsledek pravidelné osmihodinové sety v klubu Újezd na gramofonech a pultu, které si musel obstarat sám. Po pár měsících přinesla tvrdá práce ovoce – agentura Lighthouse ho požádala o účast na prestižních akcích, kde hrál po boku Davea Clarka, Davida Holmese, Nicka Warrena a Darrena Emersona.

Na počátku roku 1997 se Chris dal dohromady s promotérem Klubu X, Nigelem Demonem, a začal spolupořádat a hrát na pravidelných sobotních akcích v klubu opět pod názvem Recycle. Party zaznamenala již od prvního uskutečnění nečekaný úspěch a Chris tam každou sobotu hrál spolu s nejlepšími českými DJs až do roku 1998, kdy byl klub uzavřen. Během té doby se Chrisovo jméno začalo čím dál tím častěji objevovat na plakátech největších a nejlepších parties v Praze. Chris hrál pravidelně pro obrovské davy lidí po boku tak uznávaných umělců jako je Josh Wink, Colin Dale, Bushwacka a Luke Slater a jednou si dokonce zahrál speciální jungle set s Roni Size.
Mezitím se Chrisova pověst rozšířila i mimo Prahu a začaly přicházet nabídky z celé země. Chris tak už najezdil tisíce kilometrů napříč Českou republikou a hrál téměř ve všech větších a také v mnoha menších městech.

Ke konci roku 1997 převzal Chris pražskou pobočku bookingové agentury dy-na-mix, která byla ve Velké Británii pod vedením legendárního Eddie Richardse vůbec první bookingová agentura pro DJs. Během svého působení v dy-na-mixu dovezl Chris do České republiky mnoho britských undergroundových hrdinů, jako byli Charles Webster, Nathan Coles, Phil Perry, Eddie Richards, Malcolm Duffy, D.I.Y. a Richard Sen.

V roce 1998 nejlepší pražský klub Roxy jej začali pravidelně bookovat na své parties; dále hrál po celé republice a začal hrát i v zahraničí – v Německu, Rakousku, Polsku a na Slovensku – na jedné listině se jmény jako Paul Oakenfold nebo Dave Angel. Dále také experimentoval jako promotér a na jednorázové vyprodané akci v Praze dovezl DJs Kenny Hawkese, Iana Pooleyho a Petea Hellera. Konec roku 1998 zastihl Chrise jako rezidentního DJe na měsíčních parties Climax v Roxy, kde hraje před zaplněným sálem dodnes, což dělá z Climaxu nejdelší fungující klubovou noc v historii české taneční scény. Tuto noc popsal slavný anglický časopis Mixmag jako „epicentrum zdravé funky house scény“ v České republice. Na Climax pozval Chris celou řadu známých DJů včetně Mark Knight, My Digital Enemy, Prok & Fitch, Sonny Wharton, Antoine Clamaran, Olav Basoski, Crazibiza, Hoxton Whores, Hatiras, Abel Ramos, Justin Robertson, Ashley Beedle, Trevor Rockcliffe a mnoho dalších.

V roce 1999, Chris poprvé začínal produkovat vlastní hudbu. Výsledek bylo „Take This“ na C.D. Trans-Atlantic Sessions. V Roce 2000 byla vydaná jeho skladba „Come“ a pak „2 Fukt 2 Funk“ na Beeswax Records, což podobně jako jeho oficiální mix C.D. na labelu Next Era, vyprodal všechny kopie. Samozřejmě nebylo to naposled co Chris byl ve studiu a dále intenzivně skládá tracky a remixy pro různé labely českých i zahraníčních jako například německý label FS Records, Percussion a Purple Edge Records z Egypta, londýnský One Way Records, australský LNG Music, velmi známý český label Supraphon nebo dokonce Subliminal Records – proslulý americký label Ericka Morilla. Jeho hudba získává support od umělcu jako jsou Sebastian Ingrosso, Olav Basoski, My Digital Enemy, Sonny Wharton, Alex Kenji, MC Flipside, RanchaTek, Mike Ivy, InStereo, Flash Brothers a od radiích po celém světě.

Za ta léta si Chris upevnil svou pozici nenahraditelné součásti české taneční scény, má pravidelně více než 100 bookingů ročně, na akcích s účastí až 30 000 lidí. Výsledky několika anket jsou důkazy o jeho popularitě: v roce 1999byl Chris zvolen mezi 3 nejlepší DJs v zemi čtenáři časopisu Trip a na stránkách Techno.cz, v 2000 čtvrté místo Czech Dance Music Awards a v 2003 druhé místo v anketě DJ Of The Year na stránkách Technisco.cz. Právě v Czech Dance Music Awards se Chris umístí každý rok v top 10 už od založení této anktey. Mezi výjimečné momenty v jeho kariéře patří hraní v mrakodrapu v Tokiu, na festivalu na pláži v Chorvatsku, na Mayday Polsko a třikrát na Creamfields ČR nebo s legendami jako jsou Basement Jaxx, Danny Rampling, Sasha nebo Chemical Brothers.
Chris má takyza sebou zkušenosti v moderování na radiu Fajn, Vox, Kiss, Radia 1, Fun One a současně taneční show na Dance Radiu která se vysílá v éteru nebo přes internet.
Chris si již získal své stálé příznivce a o jeho povznášející, působivý a funky house je nyní vetší zájem než kdykoli předtím.

Dalším hostem bude místní DJ a producent Jet Fever který se stal nedílnou součástí akce. Line up uzavře jako vždy resident akce Ian Kita.Těšíme se na další super mejdan s Vámi!

  • 18+
  • rezervace: +420 775 637 139

Přejít na Facebook událost

Další program

Kompletní program