Program klubu

100% TECH HOUSE

Pátek 18.10.2019

18.10.2019 se do Zlína vrací legenda taneční scény DJ Chris Sadler. Chris je původem z Nottinghamu. Poprvé se setkal s taneční hudbou při pravidelných návštěvách klubu Cream a Atomic Jamu ve Velké Británii a zanedlouho si přinesl pár levných gramofonu a mixážní pult a pokud zrovna nebyl v klubu, piloval v ložnici svůj DJing.
Poprvé veřejně vystoupil v liverpoolském baru Baa v roce 1992 a během svých studií na univerzitě si na své konto připsal příležitostné účinkování na parties, v barech a klubech ve Wolverhamptonu a v Liverpoolu. V roce 1996, když ukončil studia na univerzitě s vyznamenáním v oboru biomedicíny, se Chris odstěhoval do Prahy, aby poznal místní životní styl a získal zkušenosti s DJingem. Během prvních několika měsíců v Praze chodil od klubu ke klubu a nabízel své demo nahrávky, což melo za výsledek pravidelné osmihodinové sety v klubu Újezd na gramofonech a pultu, které si musel obstarat sám. Po pár měsících přinesla tvrdá práce ovoce – agentura Lighthouse ho požádala o účast na prestižních akcích, kde hrál po boku Davea Clarka, Davida Holmese, Nicka Warrena a Darrena Emersona.
Na počátku roku 1997 se Chris dal dohromady s promotérem Klubu X Nigelem Demonem a začal spolupořádat a hrát na pravidelných sobotních akcích v klubu opět pod názvem Recycle. Party zaznamenala již od prvního uskutečnění nečekaný úspěch a Chris tam každou sobotu hrál spolu s nejlepšími českými DJs až do roku 1998, kdy byl klub uzavřen. Během té doby se Chrisovo jméno začalo čím dál tím častěji objevovat na plakátech největších a nejlepších parties v Praze. Chris hrál pravidelně pro obrovské davy lidí po boku tak uznávaných umělců jako je Josh Wink, Colin Dale, Bushwacka a Luke Slater a jednou si dokonce zahrál speciální jungle set s Roni Size.
Mezitím se Chrisova pověst rozšířila i mimo Prahu a začaly přicházet nabídky z celé země. Chris tak už najezdil tisíce kilometru napříč Českou republikou a hrál téměř ve všech větších a také v mnoha menších městech.
V roce 1998 jej začal pravidelně bookovat na své parties nejlepší pražský klub Roxy. Dále hrál po celé republice a začal hrát i v zahraničí – v Německu, Rakousku, Polsku a na Slovensku – na jedné listině se jmény jako Paul Oakenfold nebo Dave Angel. Dále také experimentoval jako promotér a na jednorázové vyprodané akci v Praze dovezl DJs Kenny Hawkese, Iana Pooleyho a Petea Hellera. Konec roku 1998 zastihl Chrise jako rezidentního DJe na měsíčních parties Climax v Roxy, kde hraje před zaplněným sálem dodnes, což dělá z Climaxu nejdelší fungující klubovou noc v historii české taneční scény. Tuto noc popsal slavný anglický časopis Mixmag jako „epicentrum zdravé funky house scény“ v České republice. Na Climax pozval Chris celou řadu známých DJů včetně Mark Knight, My Digital Enemy, Prok & Fitch, Sonny Wharton, Antoine Clamaran, Olav Basoski, Crazibiza, Hoxton Whores, Hatiras, Abel Ramos, Justin Robertson, Ashley Beedle, Trevor Rockcliffe a mnoho dalších.
V roce 1999, Chris poprvé začínal produkovat vlastní hudbu. Výsledek bylo „Take This“ na C.D. Trans-Atlantic Sessions. V Roce 2000 byla vydaná jeho skladba „Come“ a pak „2 Fukt 2 Funk“ na Beeswax Records, což podobně jako jeho oficiální mix C.D. na labelu Next Era, vyprodal všechny kopie. Samozřejmě nebylo to naposled, co byl Chris ve studiu a dále intensivně skládá tracky a remixy pro různé labely české i zahraníční, jako například německý label FS Records, Percussion a Purple Edge Records z Egypta, londýnský One Way Records, australský LNG Music, velmi známý český label Supraphon nebo dokonce Subliminal Records – proslulý americký label Ericka Morilla. Jeho hudba získává support od umělců jako jsou Sebastian Ingrosso, Olav Basoski, My Digital Enemy, Sonny Wharton, Alex Kenji, MC Flipside, RanchaTek, Mike Ivy, InStereo, Flash Brothers a od radií po celém světě.
Za ta léta si Chris upevnil svou pozici nenahraditelné součásti české taneční scény, má pravidelně více než 100 bookingů ročně, na akcích s účastí až 30 000 lidí. Výsledky několika anket jsou důkazy o jeho popularitě: v roce 1999 byl Chris zvolen mezi 3 nejlepší DJs v zemi čtenáři časopisu Trip a na stránkách Techno.cz, v 2000 čtvrté místo Czech Dance Music Awards a v 2003 druhé místo v anketě DJ Of The Year na stránkách Technisco.cz. Právě v Czech Dance Music Awards se Chris umístí každý rok v top 10 už od založení této anktey. Mezi výjimečné momenty v jeho kariéře patří hraní v mrakodrapu v Tokiu, na festivalu na pláži v Chorvatsku, na Mayday Polsko a třikrát na Creamfields ČR nebo s legendami jako jsou Basement Jaxx, Danny Rampling, Sasha nebo Chemical Brothers.
Chris má taky za sebou zkušenosti v moderování na radiu Fajn, Vox, Kiss, Radia 1, Fun One a současně taneční show na Dance Radiu, která se vysílá z éteru nebo přes internet.
Chris si již získal své stálé příznivce a o jeho povznášející, působivý a funky house je nyní vetší zájem než kdykoli předtím.

Dalším hostem bude místní DJ Milhaus, který se na akci 100% Tech House představí podruhé.

Mejdan rozjede a ukončí jako vždy rezident akce Ian Kita. Na tomto večírku nesmíš chybět.

Přejít na Facebook událost

Další program

Kompletní program