Program klubu

100% TECH HOUSE

Pátek 23.11.2018

DJs

CHRIS SADLER
Facebook
Soundcloud

MILHAUS
Facebook
Soundcloud

IAN KITA
Facebook
Soundcloud


23.11.2018 zažije Zlín velkou Tech House jízdu. Na 81. pokračování akce 100% Tech House zavítá po delší době DJ Chris Sadler. Chris je původem z Nottinghamu. Poprvé se setkal s taneční hudbou při pravidelných návštěvách klubu Cream a Atomic Jamu ve Velké Británii a zanedlouho si přinesl pár levných gramofonu a mixážní pult a pokud zrovna nebyl v klubu, piloval v ložnici svůj DJing.
Poprvé veřejně vystoupil v Liverpoolském baru Baa v roce 1992 a během svých studií na univerzitě si na své konto připsal příležitostné účinkování na parties, v barech a klubech ve Wolverhamptonu a v Liverpoolu. V té době začal provozovat malé, ale populární páteční party Recycle v průmyslovém prostoru nad Wolverhamptonskou hospodou.
Když v roce 1996 ukončil studia na univerzitě s vyznamenáním v oboru biomedicíny, se Chris odstěhoval do Prahy, aby poznal místní životní styl a získal zkušenosti s DJingem. Během prvních několika měsíců v Praze chodil od klubu ke klubu a nabízel své demo nahrávky, což mělo za výsledek pravidelné osmihodinové sety v klubu Újezd na gramofonech a pultu, které si musel obstarat sám. Po pár měsících přinesla tvrdá práce ovoce – agentura Lighthouse ho požádala o účast na prestižních akcích, kde hrál po boku Davea Clarka, Davida Holmese, Nicka Warrena a Darrena Emersona.

Na počátku roku 1997 se Chris dal dohromady s promotérem Klubu X Nigelem Demonem a začal spolupořádat a hrát na pravidelných sobotních akcích v klubu, opět pod názvem Recycle. Party zaznamenala již od prvního uskutečnění nečekaný úspěch a Chris tam každou sobotu hrál spolu s nejlepšími českými DJs až do roku 1998, kdy byl klub uzavřen. Během té doby se Chrisovo jméno začalo čím dál tím častěji objevovat na plakátech největších a nejlepších parties v Praze. Chris hrál pravidelně pro obrovské davy lidí po boku tak uznávaných umělců jako je Josh Wink, Colin Dale, Bushwacka a Luke Slater a jednou si dokonce zahrál speciální jungle set s Roni Size.
Mezitím se Chrisova pověst rozšířila i mimo Prahu a začaly přicházet nabídky z celé země. Chris tak už najezdil tisíce kilometrů napříč Českou republikou a hrál téměř ve všech větších a také v mnoha menších městech.
Ke konci roku 1997 převzal Chris pražskou pobočku bookingové agentury dy-na-mix, která byla ve Velké Británii pod vedením legendárního Eddie Richardse vůbec první bookingová agentura pro DJs. Během svého působení v dy-na-mixu dovezl Chris do České republiky mnoho britských undergroundových hrdinu, jako byli Charles Webster, Nathan Coles, Phil Perry, Eddie Richards, Malcolm Duffy, D.I.Y. a Richard Sen.

V roce 1998 jej začal pravidelně bookovat nejlepší pražský klub Roxy na své parties; dále hrál po celé republice a začal hrát i v zahraničí – v Německu, Rakousku, Polsku a na Slovensku – na jedné listině se jmény jako Paul Oakenfold nebo Dave Angel. Dále také experimentoval jako promotér a na jednorázové vyprodané akci v Praze dovezl DJs Kenny Hawkese, Iana Pooleyho a Petea Hellera. Konec roku 1998 zastihl Chrise jako rezidentního DJe na měsíčních parties Climax v Roxy, kde hraje před zaplněným sálem dodnes, což dělá z Climaxu nejdelší fungující klubovou noc v historii českého tanečního scény. Tuto noc popsal slavný anglický časopis Mixmag jako „epicentrum zdravé funky house scény“ v České republice. Na Climax pozval Chris celou řadu známých DJů včetně Mark Knight, My Digital Enemy, Prok & Fitch, Sonny Wharton, Antoine Clamaran, Olav Basoski, Crazibiza, Hoxton Whores, Hatiras, Abel Ramos, Justin Robertson, Ashley Beedle, Trevor Rockcliffe a mnoho dalších.

V roce 1999, Chris poprvé začínal produkovat vlastní hudbu. Výsledek bylo „Take This“ na C.D. Trans-Atlantic Sessions. V Roce 2000 byla vydaná jeho skladba „Come“ a pak „2 Fukt 2 Funk“ na Beeswax Records, což podobně jako jeho oficiální mix C.D. na labelu Next Era, vyprodal všechny kopie. Samozřejmě nebylo to naposled co byl Chris ve studiu a dále intenzivně skládá tracky a remixy pro různé labely českých i zahraničních, jako například německý label FS Records, Percussion a Purple Edge Records z Egypta, londýnský One Way Records, australský LNG Music, velmi známý český label Supraphon nebo dokonce Subliminal Records – proslulý americký label Ericka Morilla. Jeho hudba získává support od umělců jako jsou Sebastian Ingrosso, Olav Basoski, My Digital Enemy, Sonny Wharton, Alex Kenji, MC Flipside, RanchaTek, Mike Ivy, InStereo, Flash Brothers a od radií po celém světě.

Za ta léta si Chris upevnil svou pozici nenahraditelné součásti české taneční scény, má pravidelně více než 100 bookingů ročně, na akcích s účastí až 30 000 lidí. Výsledky několika anket jsou důkazy o jeho popularitě: v roce 1999  byl Chris zvolen mezi 3 nejlepší DJs v zemi čtenáři časopisu Trip a na stránkách Techno.cz, v roce 2000 čtvrté místo Czech Dance Music Awards a v roce 2003 druhé místo v anketě DJ Of The Year na stránkách Technisco.cz. Právě v Czech Dance Music Awards se Chris umístí každý rok v top 10 už od založení této ankety. Mezi výjimečné momenty v jeho kariéře patří hraní v mrakodrapu v Tokiu, na festivalu na pláži v Chorvatsku, na Mayday Polsko a třikrát na Creamfields ČR nebo s legendami jako jsou Basement Jaxx, Danny Rampling, Sasha nebo Chemical Brothers.
Chris má taky za sebou zkušenosti v moderování na radiu Fajn, Vox, Kiss, Radia 1, Fun One a současně taneční show na Dance Radiu, která se vysílá přes éteru nebo internet. Chris si již získal své stálé příznivce a o jeho povznášející, působivý a funky house je nyní vetší zájem než kdykoli předtím.

Dalším hostem bude místní DJ Milhaus, který se poprvé představí na akci 100% Tech House. Mejdan rozjede a ukončí rezident akce Ian Kita. Na tomto večírku nesmíš chybět.

  • 18+
  • rezervace: +420 775 637 139

Přejít na Facebook událost

Další program

Kompletní program