Zachraňme společně Blok 12

Dlouho jsme se rozhodovali, jestli psát tenhle příspěvěk, ale je hůř než jsme čekali.

Od otevření Bloku jsme zažili dobré i zlé. A musíme přiznat, že jsme na úplném začátku přemýšleli, jestli vůbec rozjíždět podnik ve Zlíně.

Přišlo nám ale zbabělé a příliš jednoduché utéct do Prahy. Tak jsme zůstali. Snažili jsme se přinést alternativní hudbu, na kterou jezdíte do světa. Vozili jsme kávu z Berlína, když ještě nebylo moderní pít výběrovku. Koncerty Ventolína jsme dopláceli ještě v době, kdy vás na něj chodilo 40. A dělali jsme pořádné koktejly v době, kdy bylo ve Zlíně vrcholem barů slít kolu s rumem.

A taky nás hřeje u srdce kolik stovek vztahů, desítek manželství a dětí vzniklo.

Jsme hrozně rádi, že jsme zůstali ve Zlíně, protože se nám podařilo vytvořit komunitu lidí, kteří milují to, co my. Proto věříme, že to spolu zvládneme i teď.

V březnu jsme si naivně mysleli, že zavřeme tak na měsíc. Snažili jsme na věc dívat pozitivně, tak jak to máme ve zvyku. Znáte to, doděláme resty, dospíme celý rok, budeme mít konečně čas na psy, partnery a rodinu. Jsme už v bodě, který jsme si nepřipouštěli. Teď už víme, že party s naší kapacitou nepovolí ještě dlouhé měsíce.

Světlem v tunelu pro nás bylo otevření letní zahrádky, ale ani tady nám osud nepřeje, protože ji budeme nuceni zmenšit a dělit se o ni se sousedy.

Díky okýnku zvládneme zaplatit naše milované zaměstnance, což je skvělé. Nicméně okýnko už nestačí na nájem a další náklady, které se měsíčně točí v šestimístných číslech. Nevíme kdy a jak budeme moci zase otevřít, ale rozhodně čím dál jasněji vidíme, kdy a jak můžeme skončit.

Nechceme jako věština klubů nečinně sledovat svůj konec, proto ze dne na den měníme klub v bistro,  kavárnu a pojízdný bar. Další 2 – 3 týdny ukáží, jestli tohle přežijeme. Jsme staří puntičkáři, za běžného provozu by nám tyhle věci trvaly měsíce. V současné situaci musíme všechno zvládnout v řádu dnů až hodin. Proto vás prosíme o shovívavost.

A pokud nás máte jakoby fakt moc rádi, založili jsme účet na Doniu a tam nám jenom tak můžete přihodit nějakýho  nějakou stovku (nebo tisícovku). 

Postupně budeme ke všemu zveřejňovat bližší info, bedlivě nás sledujte na Facebooku a Instagramu.

Ať už to dopadne jakkoliv, děkujeme za těch 8 let, které jste v tom byli s námi! Věříme, že spolu zvládneme dalších ∞.

#jsmevtomspolu

DONIO: donio.cz/Blok12